Τελευταία Ενημέρωση στις 30 Σεπτέμβριος 2018, 07:31
PDF
Εκτύπωση
E-mail

Αγώνα που δεν είχε τίποτα λιγότερο από αυτό που μπορεί να σου προσφέρει ένας αγώνας επαγγελματικού ποδοσφαίρου έγινε στον Άγιο Αθανάσιο, με τον τοπικό ΑΟΚ να επικρατεί με 3-2 της Δόξας Ρετζίκιου (από 0-2).

Το παιχνίδι εκτός της κανονικής διάρκειας που ήταν γεμάτη από γκολ, σκληρά μαρκαρίσματα, διψήφιο αριθμό κίτρινων καρτών, μια κόκκινη του Κιουρτσίδη για λεκτική διαμάχη με τη κερκίδα, είχε επίσης μεγάλη ένταση και στα λεπτά των καθυστερήσεων.

Η Δόξα Ρετζίκιου ήταν πιο έτοιμη από την ομάδα του Αγίου Αθανασίου στο πρώτο μέρος, οι παίκτες του Βασίλη Τραϊανόπουλου μπήκαν καλύτερα, έδειξαν μεγαλύτερη θέληση και έφτασαν να προηγούνται με 0-2! Με ένα γκολ του Κιουρτσίδη και του Ακτσάλη στο 44′, η Δόξα πήρε ισχυρό προβάδισμα και βάσει της εικόνας του πρώτου ημιχρόνου, δε περίμενε κανείς αυτό που συνέβη στην επανάληψη.

Στο δεύτερο 45λεπτο, οι Καβακλιώτες παρουσιάστηκαν αναγεννημένοι και σίγουρα σε αυτό έπαιξε μεγάλο ρόλο η είσοδος του Ανέστη Χατζημιχαήλ. Ο αρχηγός του ΑΟΚ ενίσχυσε τη μεσαία γραμμή, δίνοντας αρκετές μάχες αλλά και σιγουριά στους συμπαίκτες του, οι οποίοι από εκείνο το σημείο πήραν τα πάνω τους.

Με αντεπίθεση διαρκείας αλλά και με υπομονή στο παιχνίδι τους, οι γηπεδούχοι μείωσαν αρχικά με τον ίδιο τον Χατζημιχαήλ στο 58′, έφεραν το παιχνίδια στα ίσια λίγα λεπτά αργότερα με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Σακκόγλου ενώ ολοκλήρωσαν την ανατροπή με το προσωπικό τέρμα του Τάσου Τσεβρεντζή στο 85ο λεπτό!

Το παιχνίδι βρήκε τους φιλοξενούμενους να φεύγουν από τον αγωνιστικό χώρο με δέκα παίκτες καθώς στο 88ο λεπτό, αποβλήθηκε ο Κιουρτσίδης, ο οποίος πλήρωσε τον διάλογο που άνοιξε με την κερκίδα, αντικρίζοντας τη κόκκινη κάρτα του Φουστανά.

ΑΟΚ ΑΓΙΟΥ ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ – ΔΟΞΑ ΡΕΤΖΙΚΙΟΥ 3-2
Σκόρερ: Κιουρτσίδης 26′, Ακσάλης 44′,  Χατζημιχαήλ 58′, Σακκόγλου 73′ (πεν.), Τσεβρεντζής 85′
Διαιτησία: Φουστανάς (Τυριακίδης-Ζεκερίδης)

ΑΟΚ (Κορμαρής): Κουγιουμτζόγλου, Ζουμπούλης, Κονιός, Σαρρής, Στεργιανός, Τσεβρεντζής, Μιμικόπουλος Θ., Συμεωνίδης, Μιμικόπουλος, Σακκόγλου, Παρουσης
Αγωνίστηκαν επίσης οι: Χατζημιχαήλ, Ζήσης, Σεϊτανίδης και Δάσιος

ΔΟΞΑ (Τραϊανόπουλος): Μαυροκεφαλίδης, Μαραγκούλιας, Κατσούλης, Πίσας, Πιαστόπουλος, Κεφαλάς, Μήττας, Σταυρίδης, Κιουρτσίδης, Ακτσάλης, Μπαλασιώρης
Αγωνίστηκε επίσης ο: Λαπουρίδης